Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel zayıflama, kilo azaltma yöntemi değildir. Vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların azaltılması amacıyla kullanılan yöntemlere verilen genel isimdir. Her bireyin kendi vücut yapısı vardır, Genetik ve dış faktörler etki edebilir. Kişi ideal kilosunda olsa bile bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma tedavilerine ihtiyacı olabilir.

Erkeklerde çoğunlukla göbek çevresinde kadınlarda ise bel ve basen çevresinde görülen bölgesel kiloların doğru planlanmış tedavilerle giderilmesi vücudun toparlanıp, sıkılaştırılması mümkündür.Tedavi sırasında hasta ağrı ve acı hissetmez.  Kullanılan özel  jeller ve örtüler sayesinde sadece hafif soğukluk, serinlik hissedebilir.  İşlem esnasında TV izleyebilir, kitap okuyabilir, bilgisayar ile çalışabilir.İşlem bittikten sonra o bölgede hafif kızarıklık ve uyuşukluk oluşabilir. Dakikalar veya saatler içinde geçecektir. Nadiren morluk oluşabilir, ancak o da hiçbir iz bırakmadan kısa sürede düzelecektir. En güzel tarafı ise işlemden çıkar çıkmaz hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilirler. Birçok farklı yöntemleri bulunmaktadır.


Uygulama Süresi Nedir?

Bölgelere göre farklılıklar göstermekle birlikte ortalama 30-100 dakika arasındadır.


Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Ortalama bölge başına 6-10 seans uygulama yapılmaktadır. Genelde haftada 2 seans ile başlanıp, haftada 1 seans ile sürdürülür.


Etkiler Ne Kadar Süre ile Kalıcı?

Kişiler tekrar kilo almadığı, yaşam alışkanlıklarını sağlıklı yönde değiştirdikleri sürece formlarını korurlar.


Sizlerde zayıflamayı sağlıklı ve uzmanların denetimde yapmak istiyorsanız işte ilk bilmeniz gerekenler arasında bölgesel zayıflamanın nasıl olması gerektiği..