• Elektroterapi Uygulaması
    #
  • Elektroterapi Uygulaması

Elektroterapi, teşhis ve tedavi amacıyla elektriksel ajanların kullanılmasıdır. Tarihçesi oldukça eskiye dayanmaktadır. Elektroterapi uygulaması ve fiyatları..


Sosyal Medya Paylaşım

Vücut şekillendirme, kas dokusunu arttırma ve bölgesel incelme tedavilerinde en etkin yöntemlerden biri olan elektrostimülasyon sistemiyle çalışan Slimgold, ana fonksiyonu cilt ve kas dokularını aynı anda uyararak cilt dokusu altında bulunan kaslara canlılık ve zindelik vermek ve hareketsiz kalan ve kan dolaşımı zayıflığı sonucu gevşemiş, yapısını yitirmiş kasları tekrar yapılandırarak cilde canlı ve genç bir görünüm kazandırmaktır.

Elektrostimülasyon yöntemiyle uyarılan kaslar, dışarıdan gelen bu uyarıyla kasılabilmek için etrafındaki yağ hücrelerinden enerji almak zorundadırlar. Enerjilerini kaslara veren yağ hücreleri hacimsel olarak küçülürler, böylece yağlar enerji olarak yakılırken, kas kütlesi de artar. “Slimgold” uygulaması ile; Metabolizma %14 oranında hızlanır. Kas tonusu artar Zayıflamış lifler, bağlayıcı dokular yenilenir. Konjektif doku aktivitesi artar, kolajen ve elastin üretimi hızlanır. Göğüs, kalça, iç bacak ve karın bölgelerindeki sarkmalar düzelir. Daha sıkı ve diri bir kas yapısı oluşur.


Sıkılaşma Tedavisi - Elektro Terapi 

Elektrik akımının fiziksel etkilerinden tedavi amacıyla yararlanılması elektroterapi adını alır. Elektroterapi uygulamasının temeli; cilt yüzeyi, cilt altı dokuları ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesi esasına dayanmaktadır. Bölgesel yağlanmalar, selülit ve ağrı tedavisi amaçlı kullanılır.

Elektroterapide kasların başlangıç ve bitim noktalarına yerleştirilen elektrotlara doğru akım verilerek uygulanır. Titreşim etkisi 72 saat devam ettiğinden haftada 2 kez uygulanması gerekir.

Elektroterapi sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, uygulama bölgesinin sıkılaşmasını sağlar. İşlem esnasında uygulama alanlarındaki aktivite dokulardaki oksijenlenmeyi artırarak yağların yakımını hızlandırır.

Elektroterapi kimyasal etki olmadan kasların çalışmasını, güçlenmesini, artık maddelerin temizlenmesini sağlar. 


Elektroterapinin amacı nedir?

Elektroterapinin oluşturduğu etkiyle vazodilatasyon (kılcal damarların genişletilmesi) ve lipoliz (yağ yakımı) gerçekleştirilir. Dokularda oluşturulan yüzeyel ısınma ile metabolizmanın hızlanması, kan dolaşımının artması ve lenfatik dolaşım sağlanır. Selülit, bölgesel yağlanma ve elastikiyet kayıplarının yanında, ağrı tedavisi ve fizik tedavi alanlarında da faydası görülen bir tedavi çeşididir. Diğer uygulamalarla kombine edilebilmesi başarı şansını artırır.

Kategori
: Bütün Hizmetler
Kod
: LPS029
Gösterim
: 482
Tarih
: 26.5.2017 13:35