• Refleksoloji Masajı
    #
  • Refleksoloji Masajı

Kökeni uzak doğuya uzanan Refleksoloji Masajı, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla ayaklara uygulanan tekniktir.


Sosyal Medya Paylaşım

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.Süre yaklaşık 30 dakikadır. Refleksoloji Masajı Refleksoloji ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır.

Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

Kategori
: Bütün Hizmetler
Kod
: LPS024
Gösterim
: 368
Tarih
: 26.5.2017 13:19