• Spa ve Terapi Masajı
    #
  • Spa ve Terapi Masajı

Mısır’dan Yunan medeniyetine geçen bu masaj, buradan tüm dünyaya yayılmıştır. SPA ve terapi masajı ile ilgili bilgiler ve fiyatlar için okumaya devam edin..


Sosyal Medya Paylaşım

Kökeni Hindistan ve Çin medeniyetlerine dayanan Aroma terapi masajı, Mısırda kullanılmıştır. Mısır’dan Yunan medeniyetine geçen bu masaj, buradan tüm dünyaya yayılmıştır. Bitki özlerinden elde edilen karışımlar sonucu hazırlanan yağlar, dünyada ilaç sanayi başlayınca pazara yenilmiş ve maalesef zamanla gözden düşmüştür. Aroma terapi, bitkisel öz yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanan ve masaj, teneffüs (buğu), kompres, banyo ve diğer yollarla uygulanmasını içeren, sağlık ve güzelliği destekleyen doğal bir terapidir. Öz yağlar damıtma yoluyla elde edilir.

Günlük hayatımızda kullandığımızdan daha farklı olan bu yağlar, vücut yağlarının aksine, cilt tarafından daha kolay emilen ve daha titiz çalışma gerektiren yağlardır. Birbirinden farklı amaçları olan yağların kimisi rahatlatırken kimileri de toksinleri vücuttan atarak vücudu yeniler. Aroma terapi, masajın rahatlatıcı etkisi ile öz yağların iyileştirici özelliklerini birleştirir. Bitkisel öz yağlar, yüzü ve saçı da içeren tüm vücuda değişik masaj teknikleriyle uygulanır. Bitkisel öz yağlar, doğal yağlar ile birlikte kullanıldığında vücuttaki kan dolaşımı hızlanır ve toksinlerin atılmasını sağlar.

Vücuttan atılan toksinler sayesinde lenf sistemi düzenli çalışır. Lenf sisteminin düzenli çalışması kan damarlarını hareketlendirerek sinir sistemini dengeler. Aroma terapi masajı zihnimizin sakinleşmesini sağlarken, yan destek olarak sağlıklı beslenirsek vücutta ideal bir negatif enerji düşüşü yaşanır. Daha akışkan olan lenfler sayesinde cildin kalitesi yükselir ve dengesizlik sonucu oluşan egzama, sedef, sivilce ve benzeri cilt hastalıkları azalır. Uykusuzluk sorununu en aza indirgeyerek vücudun stres sonucu yıpranmasını engeller. Böylelikle kaslarımız daha rahat olduğu için ağrılar azalır, spazm engellenir.

Kategori
: Bütün Hizmetler
Kod
: LPS028
Gösterim
: 473
Tarih
: 26.5.2017 13:33